Álláspontunk szerint is elfogadhatatlan ha az Európai Unió bizottságában jelenleg döntési helyzetben lévő személy valamely párt, vagy pártcsoport mellett kampányt folytat. Az Európai Unió bizottsága még fontos döntéseket hoz tisztségének a végéig, tehát októberig, erős kétségeket kelt elfogulatlanságáról az a biztos, aki a kampányban párt, vagy pártok mellett megnyilvánul. (kpe.hu)
Frans Timmermanst, az Európai Bizottság első alelnökét, az Európai Szocialisták választási csúcsjelöltjét ki kell vonni a bizottság munkájából arra az időre, amíg aktívan részt vesz az európai választási kampányban – tudatta a magyar kormány álláspontját Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter levélben Jean-Claude Junckerral, a bizottság elnökével. A miniszter emlékeztette az elnököt arra, hogy a bizottság tagjainak teljes függetlenséggel, integritással, méltósággal, hűséggel és diszkrécióval kell ellátniuk feladataikat, megfelelve az uniós szerződésekben és a bizottsági magatartási kódexben lefektetett szabályoknak. A magyar jogállamiságról szóló, január 30-i európai parlamenti vitára utalva Gulyás Gergely megjegyezte, hogy a magatartási kódex legutóbbi módosítása ugyan lehetővé teszi a bizottság tagjainak, hogy csúcsjelöltként is hivatalban maradjanak, azonban a biztosi feladatok ellátása során „nem tűrhető el a vitán tanúsított, bizonyíthatóan politikailag elfogult magatartás”.
Frans Timmermans, az Európai Bizottság első alelnöke a bevándorláspártiak csúcsjelöltjeként kampányol Magyarország ellen – mondta a Fidesz-frakció szóvivője tegnap Budapesten újságíróknak. Halász János szerint a brüsszeli bizottság alelnöke visszaél hatalmával, és pozícióját kihasználva „úton-útfélen Magyarországot támadja”, holott valójában választási kampányt folytat a bevándorláspártiak csúcsjelöltjeként. A Fidesz frakciószóvivője azt mondta: Soros György és hálózata Timmermanst akarja látni az Európai Unió élén, mert vele akarják megvalósítani és felgyorsítani a „Soros-terv” végrehajtását.
Az Európai Bizottság iránymutatást adott ki arról, milyen etikai normák vonatkoznak a májusi európai parlamenti választások kampányában szerepet vállaló uniós biztosokra, ugyanis a bizottság etikai kódexe lehetővé teszi, hogy a biztosok, akár elnökjelöltként részt vehetnek az EP-választási kampányban – közölte szerdán az uniós bizottság. Az iránymutatás értelmében az európai parlamenti választási kampányban részt vevő biztosoknak tájékoztatniuk kell az elnököt arról, hogy milyen szerepet kívánnak betölteni a kampányban. Biztosítaniuk kell az intézményi folytonosságot, és továbbra is el kell látniuk a feladataikat. MTI