A Mol 100 literes tankolási limitet vezetett be szerdától – közölte a társaság az MTI-vel. A Mol hangsúlyozta, hogy ügyfeleinek, beleértve a lakossági fogyasztókat is, továbbra is zavartalanul biztosítják mind a 95-ös oktánszámú benzin, mind a dízel piaci ellátását.
A Mol nagynyomású kútoszlopain, amelyeket elsősorban kamionok, buszok és mezőgazdasági gépek használnak, továbbra is limit nélkül tölthetik fel járműveiket azok az ügyfelek, akik Mol üzemanyagkártyával rendelkeznek. Abban az esetben, ha nem járműbe, hanem valamilyen tartályba tankol a Mol kártyás ügyfél, akkor a nagynyomású oszlopon 500 liter a megengedett limit – közölték.
A közlemény szerint a döntésük elsődleges oka, hogy minden magyarországi ügyfelüknek elég üzemanyagot tudjanak kínálni, még a tavasszal megkezdődő mezőgazdasági munkálatok idején is, amikor hagyományosan tovább nő a kereslet.
Április 6-án rendezi meg Kecskeméten a Portfolio Csoport tavaszi Agrárium 2022 konferenciáját, amely a gazdálkodási évet megalapozó, illetve megerősítő információkat nyújt a hazai agrárgazdaság szereplőinek. A rendezvény bemutatja és részletesen kifejti azokat a legfontosabb jogszabályi, támogatási, piaci, finanszírozási, innovációs és jövedelmezőségi változásokat, amelyek döntően befolyásolhatják az agrárvállalkozások tevékenységeit. A konferencia gyakorlati útmutatással és naprakész információkkal járul hozzá ahhoz, hogy az agrárgazdasági vállalkozások eredményes gazdasági döntéseket hozhassanak. A rendezvény valamennyi üzemméretű gazdálkodónak hasznos tájékoztatást nyújt a 2022-es évet érintő legjelentősebb agrárgazdasági változásokról. Ne hagyja ki az Agrárium 2022 Konferenciát április 6-án Kecskeméten!
Az olajtársaság emlékeztetett, hogy a magyar kormány hétfőtől 480 forintban maximalizálta az üzemanyagok – a 95-ös motorbenzin és a normál gázolaj – bruttó nagykereskedelmi eladási árát a viszonteladók felé. A lépés miatt a Mol az aktuális árkörnyezetben, a péntektől érvényes nagykereskedelmi listaárhoz képest (benzin: literenként 501,8 forint, gázolaj: literenként 521 forint) jelenleg átlagosan 34,5 forinttal kevesebb bevételt könyvel el literenként. Hozzátették: ez azonban a világpiaci helyzetnek és a dollár-forint árfolyam változásának megfelelően változhat, a Brent olaj ára ugyanis folyamatosan emelkedik, 2014 óta először átlépte a 100 dolláros hordónkénti árat a napokban, és a forint is jelentősen gyengült a dollárhoz képest. Mindez a nagykereskedelmi árakra is hatással van.
Forrás: agrárszektor.hu